Information med anledning av corona/covid-19

Läs mer om hur coronaviruset påverkar Falkenbergs kommuns verksamheter, t ex förskola, skola, vård och omsorg. Klicka här för att ta del av uppdaterad information.

Vi använder cookies på kommun.falkenberg.se för att ge dig en bättre upplevelse av vår webbplats.

Läs mer

Utförare inom området funktions­nedsättning

Attendo LSS AB

Verksamhetschef: Henrik Djurklou

E-post: henrik.djurklou@attendo.se
Telefon: 076-811 65 11

  • Boendestöd, ledsagning & avlösarservice
  • Bräckevägen daglig verksamhet
  • Skreavägen daglig verksamhet
  • Slättens serviceboende
    Verksamhetschef: Jennie Bruhn

Verksamhetschef: Jennie Bruhn

E-post: jennie.bruhn@attendo.se
Telefon: 070-876 81 47

  • Alegränds servicebostad
  • Baldersvägens gruppboende
  • Utmarksvägens korttidsboende
  • Vesslevägens korttidsboende

Biträdande Verksamhetschef: Ann-Helen Bergström

E-post: ann-helen.bergström@attendo.se
Telefon: 072-143 16 52

  • Triandens daglig verksamhet
  • Varbergsvägen daglig verksamhet

Biträdande Verksamhetschef & Samordnare: Jessica Björsvik

E-post: jessica.bjorsvik@attendo.se
Telefon: 072-181 13 08

  • Boendestöd
  • Ledsagning & avlösarservice

Samordnare: Amelie Andersson

E-post: amelie.andersson@attendo.se
Telefon: 072-142 72 90

  • Utmarksvägens korttidsboende
  • Vesslevägens korttidsboende


Läs mer om Attendos verksamheterlänk till annan webbplats.

Bräcke Diakoni

Daglig verksamhet

Verksamhetschef: Ulla Andreasson
E-post: ulla.andreasson@brackediakoni.se
Telefon: 0346-73 72 36, Mobil 0736-44 72 36

Verksamhetschef: Ewa Sjögren
E-post: ewa.sjogren@brackediakoni.se
Telefon: 0346-73 72 01, Mobil 0736-44 72 01

Läs mer om Bräcke Diakonis verksamhet.länk till annan webbplats

Frösunda Omsorg AB

Grupp- och servicebostäder

Regionchef: Eija Nordahl
E-post: eija.nordahl@frosunda.se
Telefon: 010-130 31 64

Verksamhetschef: Tina Gustafsson
E-post: tina.gustafsson@frosunda.se
Telefon: 010-130 30 53
Laxvägen, Möllegatan, Furuvägen

Verksamhetschef: Therese Jönsson
E-post: therese.jonsson@frosunda.se
Telefon: 010-130 39 44
Rörbecksgatan, Ljungholmsvägen 30

Verksamhetschef: Tove Lindell
E-post: tove.lindell@frosunda.se
Telefon: 010-130 40 24
Högaberg, Alsins väg, Lundgrens väg

Verksamhetschef: Marie Scott
E-post: marie.scott@frosunda.se
Telefon: 010-130 34 39
Rimmarevägen, Hagavägen, Bertevägen

Verksamhetschef: Ciqdem Sota
E-post: Ciqdem Sota
Telefon: 010-130 40 82
Berguvsvägen, Ormvråksvägen, Ljungholmsvägen 28

Verksamhetschef: Christopher Wessberg
E-post: christopher.wessberg@frosunda.se
Telefon: 010-130 39 49
Holgersgatan 5 A, Holgersgatan 2 E, Kärreberg

Läs mer om Frösundas verksamhet.länk till annan webbplats

Ny Kraft

VD/Ägare

Anna Badenfelt
E-post: anna@nykraftassistans.se
Telefon: 0727-29 96 70

VD/Ägare
Annika Hammarsten
E-post: annika@nykraftassistans.se
Telefon: 0725-43 44 02

Adress:
Ny Kraft Assistans i Halland AB
Peter Åbergs väg 1
311 42 Falkenberg

Läs mer om Ny Krafts verksamhetlänk till annan webbplats


Kontakt